Wiosna to dobry moment na gruntowne porządki. Nie tylko w domu, czy ogrodzie, ale także… w samochodzie. Zdecydowanie lepiej wsiada się przecież do czystego i pachnącego wnętrza. Wystarczy kilka preparatów, aby nasz pojazd ponownie lśnił.

Najpierw z zewnątrz…

Gruntowne porządki najlepiej zacząć od umycia karoserii. Jeśli nie chcecie porysować, ani zniszczyć lakieru, warto postawić na środki do tego przeznaczone. Te do użytku domowego, nie nadają się do czyszczenia auta. Pamiętajcie o tym! Dlatego proponujemy sięgnąć na przykład po Car Shampoo Cherry. To wyjątkowo wydajny szampon o zapachu japońskiej wiśni. Doskonale usuwa wszelkie zanieczyszczenia. A dzięki temu, że ma neutralne pH może być stosowany na wszystkich powierzchniach lakieru samochodowego.

W czasie mycia samochodu koniecznie umyjcie też szyby – brudne znacznie ograniczają widoczność i w konsekwencji mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się ręcznik papierowy, bądź miękka szmatka i płyn przeznaczony do mycia szyb. Co istotne, szyby należy umyć nie tylko z zewnątrz, ale także wewnątrz. Glass Cleaner będzie w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Pomaga błyskawicznie usunąć plamy, brud, owady, ślady dymu i inne zabrudzenia. Warto podkreślić, że produkt możecie również wykorzystać do czyszczenia klawiatur, telewizorów oraz innych sprzętów RTV.

Przy okazji wyjmijcie również dywaniki podłogowe. Do wyczyszczenia tych gumowych wystarczy zwykła woda i środek czyszczący. Z kolei do tych welurowych przydadzą się środki dedykowane do tapicerki.

…później wewnątrz

Sprzątanie wnętrza pojazdu zacznijcie od wyrzucenia wszystkich śmieci. Następnie wytrzyjcie za pomocą zwykłej szmatki pierwszą warstwę kurzu i sięgnijcie po odkurzacz. Dokładnie wysprzątajcie wszystkie zakamarki – nie można pominąć zagłębień tapicerki, kieszeni w drzwiach, ani schowków. Nie zapomnijcie też o odkurzeniu bagażnika, w tym przestrzeni pod jego podłogą.

Kolejnym krokiem jest zadbanie o tapicerkę. Po jesienno-zimowym okresie prawdopodobnie będzie ona wymagała prania. I w tym przypadku sięgnijcie po kosmetyki samochodowe. Z zabrudzoną tapicerką doskonale poradzą sobie pianki, spraye, czy różnego rodzaju płyny rozcieńczane z wodą. Kupując tego rodzaju specyfiki, koniecznie dopasujcie je do materiału, z którego wykonana została tapicerka. Inne preparaty przeznaczone są do foteli skórzanych, a inne do welurowych. W pierwszym przypadku polecamy Leather Cleaner, który łatwo wnika wewnątrz czyszczonej struktury i eliminuje wszelkie zabrudzenia. Ma neutralne PH, dlatego jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów powierzchni skórzanych i nie powoduje odbarwień. Warto też sięgnąć po Leather Plus, czyli nowoczesną odżywkę do skórzanych tapicerek. Nadaje ona skórze elastyczność oraz zostawia elegancki matowy efekt bez kleistych pozostałości. W przypadku tapicerki welurowej warto skorzystać z płynu HydroFoam, który poradzi sobie z wszelkiego rodzaju zabrudzeniami.

Przy okazji wielkich porządków zwrócić uwagę na to w jakim stanie jest podsufitka – to element, o którym często się zapomina. Do jej czyszczenia najlepiej sprawdzi się płyn rozcieńczony z wodą i miękka szmatka. Pamiętajcie, aby zbyt mocno jej nie zmoczyć. Tkanina jest bowiem przyklejana na klej – nadmiar wody, czy środków chemicznych z pewnością nie przyniesie nic dobrego.

Specjalnej pielęgnacji wymagają też wszystkie elementy plastikowe – mamy tutaj na myśli nie tylko deskę rozdzielczą, ale także słupki, wewnętrzne boczki drzwi, dźwignię zmiany biegów,  czy tunel środkowy. Tutaj strzałem w dziesiątkę będzie Natural Look, który służy do pielęgnacji takich właśnie elementów. Specyfik o zapachu cytryny bądź morskiej bryzy czyści i pielęgnuje pozostawiając dodatkowo warstwę ochronną, która zabezpiecza przed nadmiernym osadzaniem się kurzu oraz ogranicza szkodliwy wpływ promieni słonecznych.

I najważniejsza rada na koniec – zanim przystąpicie do generalnych porządków w samochodzie, wyposażcie się w niezbędny asortyment. To właśnie dzięki kosmetykom wasz samochód będzie lśnił, jak nowy. Specjalistyczne detergenty gwarantują nie tylko skuteczność, ale i bezpieczeństwo. Wszystkie najistotniejsze produkty, które doskonale sprawdzą się do sprzątania pojazdów znajdziecie na naszej stronie internetowej.

O firmie Xpert:
Jesteśmy producentem i dystrybutorem wysokiej jakości kosmetyków samochodowych oraz produktów do auto detailingu na terenie całej Polski. Jeśli interesuje cię nabycie naszych produktów drogą hurtową, zadzwoń pod +48 574 479 274, lub wyślij maila na firma.xpert@gmail.com.

Powiązane artykuły:

Skomentuj artykuł: