Perfekcyjny wygląd samochodu czy motocyklu jest bardzo ważny w różnych okolicznościach. Samochody ślubne odznaczają się wyjątkowo gładkim i lśniącym lakierem, taksówkarze prześcigają się nie tylko cenami, ale również perfekcyjnym wyglądem bez względu na pogodę czy porę roku. Okoliczności jest naprawdę wiele, ważniejsza jednak jest odpowiedź na pytanie, jak szybko i skutecznie poprawić wygląd lakieru na swoim pojeździe. Tym zagadnieniem zajmiemy się w tym artykule. 

Polerowanie lakieru na mokro

Jednym ze skutecznych i szybkich sposobów na doprowadzenie lakieru pojazdu do stanu idealnego, jest polerowanie na mokro. Czynność ta nie jest skomplikowana, by jednak uzyskać bardzo dobry efekt, należy jednak pamiętać o używaniu odpowiednich produktów. Jednym z nich jest wosk Powerwash. Wystarczy spryskać nim niewielką powierzchnię, odczekać 60 sekund, następnie spłukać i wytrzeć do sucha ściereczką z mikrofibry.  Drugą ściereczką polerujemy lakier do uzyskania pożądanego efektu. Jak widać cała czynność nie wymaga specjalistycznego sprzętu, ani umiejętności a stosując powyższy produkt, możemy uzyskać efekt porównywalny do profesjonalnego polerowania w salonie. 

Mycie i polerowanie na sucho

Bardzo często możemy się zastanawiać czy mycie i polerowanie na sucho ma jakikolwiek sens. Okazuje się, że przy użyciu odpowiednich produktów może być równie efektywnym zabiegiem jak polerowanie na mokro. Do tej czynności zaleca się stosować kosmetyki Paint Protect. Sposób użycia jest bardzo prosty. Wystarczy przed użyciem wstrząsnąć środek, później nanieść go na zabrudzone miejsce i odczekać około minuty aż zacznie działać. Następnie wycieramy powierzchnię szmatką z mikrofibry do uzyskania pożądanego efektu.

Polerowanie w domowych warunkach

Jak widzimy nawet polerowanie w domowych warunkach, może przynieść bardzo dobre efekty. Wystarczy użyć profesjonalnych kosmetyków i mieć trochę cierpliwości, by w zaciszu własnego garażu całkowicie odmienić wygląd naszego pojazdu. Pamiętajmy, by do polerowania używać ściereczki z mikrofibry i stosować się do instrukcji dołączonych do kosmetyków. Dzięki temu w krótkim czasie nasz pojazd będzie lśnił jak nowy.

O firmie Xpert:
Jesteśmy producentem i dystrybutorem wysokiej jakości kosmetyków samochodowych oraz produktów do auto detailingu na terenie całej Polski. Jeśli interesuje cię nabycie naszych produktów drogą hurtową, zadzwoń pod +48 574 479 274, lub wyślij maila na firma.xpert@gmail.com.

Powiązane artykuły:

Skomentuj artykuł: